Únorové jednání Výkonného výboru České unie sportu kritizovalo zpoždění dotačních programů

Výkonný výbor České unie sportu se na svém zasedání 13. února v Praze zabýval kritickou situací v souvislosti s financováním sportovních klubů, tělovýchovných jednot, národních sportovních svazů a střešních organizací. Neznalost finančních podmínek pro rok 2018 výrazně komplikuje činnost jednotlivých členských subjektů, z nichž mnohé se už dostávají do neudržitelné finanční situace. VV ČUS současně pověřil předsedu ČUS Miroslava Janstu, aby pokračoval v intenzivní komunikaci a jednání s příslušnými státními orgány.

 

„V příštích dnech mne čekají schůzky s ministrem školství Robertem Plagou i jeho náměstkem Karlem Kovářem a také návštěva Senátu. Budu trvat na maximálně rychlém a efektivním postupu ministerských úředníků. Programy a jejich podmínky jsou velkou neznámou, protože ministerstvo se sportovním prostředím podmínky financování nekonzultovalo,“ uvedl Miroslav Jansta.

 

Výkonný výbor ČUS vzal také na vědomí předběžné výsledky hospodaření České unie sportu k 31. prosinci 2017, podle nichž představuje očekávaný zisk částku ve výši zhruba dvaceti milionů korun. V porovnání s plánem je tento výsledek lepší o téměř osm milionů korun.

 

Velice pozitivně vyznělo hodnocení 4. ročníku projektu ČUS Sportuj s námi. V roce 2017 se do některé z 559 vybraných akcí ve 47 sportovních odvětví ve všech regionech České republiky zapojilo více než 210 000 aktivních účastníků všech výkonnostních i věkových kategorií – 115 000 jich přitom bylo z řad dětí a mládeže. Česká unie sportu podpořila organizátory jednotlivých akcí celkovou částkou přesahující šest milionů korun.

 

„Projekt ČUS Sportuj s námi se stal právem vlajkovým produktem České unie sportu a má i do budoucna silný marketingový potenciál. Je jednoznačně přínosem pro většinu našich aktivních sportovních klubů a tělovýchovných jednot. V současné době je už v běhu jeho pátý ročník a zájem pořadatelů o zařazení do letošního kalendáře byl opět vysoký,“ zhodnotil význam projektu generální sekretář ČUS Jan Boháč.

 

VV ČUS současně projednal změnu termínu červnové Valné hromady ČUS, která se uskuteční ve středu 20. června ve Sportovním středisku Nymburk.

Okresní sdružení ČUS Vyškov z.s.
Mlýnská 737/10
682 01 Vyškov
Číslo účtu 1334731/0100
+420 733 539 146
00435961
Datová schránka: djpg64b